top of page

Tatil fotoğraflarında en iyi pozu sizin vermeniz için 11 öneri

Güncelleme tarihi: 9 Nis 2019

Telefonlarımız akıllılaştıkça çoktan fotoğraf makinelerimizi bıraktık ve hepimiz sosyal medyada kendi hayatımızın modeli olduk. Sergüzeşt’te de bir çok moda ve life style fotoğraf çekimine mutlulukla ev sahipliği yapıyoruz. Kimi zaman özel düğün fotoğraflar kimi zaman bir ürün çekimi hatta blog / instagram çekimleri… Hepsi için güzel bir arka plan sağlıyoruz. Peki bu güzel planlarda en iyi pozu vermek için ne yapmalı?


Öncelikle saçla başlayalım, özellikle saçınız uzunsa en iyi durduğu halini aynada farklı modeller deneyerek bulun, kaçınmanız gerekense saçların omuzlarda durması, öne alabilir, arkaya atabilir ya da bir yarısı önde olacak şekilde asimetrik bir duruş seçebilirsiniz.Başınızı birazdan aşağıda da önerileceği üzere çok az da olsa öne eğin.

Kollarınızı vücudunuza yapıştırmayın, o zaman olduğundan daha kalın görünmesine neden olursunuz.


Eğer daha zayıf görünmek istiyorsanız dümdüz poz vermeyin, bir omzunuzu hafifçe geriye atın.


Gözlerinizin irisini gösterecek şekilde bakın, gözlerinizin beyazı fotoğrafa soğuk bir hava katacaktır.

Son olarak eğer belinizin oyuntusu daha çok öne çıkarmak isterseniz kalçanızı birazcık yana ve yukarı doğru uzatın.


Son olarak Gülse Birsel’in geçtiğimiz dönemde 19 yaşında ve İskandinav olmayanlar için verdiği o 5 öneriye kulak verelim:

1.       Özel bir çekiminiz varsa, çekimden birkaç gün önceden her türlü hamur işine hayır demek gerekiyor çünkü bunlar gluten içeriyor ve gluten de vucutta su tutulmasına neden oluyor.

2.       Hanımlar, boyunuz hiç önemli değil, mutlaka topuklu  ayakkabı ile poz verin. Bacak boyunuzu uzun göstermek havanızı inanılmaz değiştirecektir.

3.       Makyajınızı yapın. Sıfır makyaj gibi görünmektense yanaklarınızda allıktan dudakta rujdan ödün vermeyin.

4.       Poz verirken biraz başınızı öne eğip birkaç santim alttan bakın, objektif yukarıdaysa kafanızı çok az kaldırın. Başrolu gerdanınıza vermeyin.

5.       Gülümseyin. Çekimin teması ne olursa olsun dozunu tutturarak tatlı tatlı  gülümseyin.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page