HOME

blog

10 advices to look great in photographs

Sergüzeşt’te de bir çok moda ve life style fotoğraf çekimine mutlulukla ev sahipliği yapıyoruz. Kimi zaman özel düğün fotoğraflar kimi zaman bir ürün çekimi hatta blog / instagram çekimleri… Hepsi için güzel bir arka plan sağlıyoruz. Peki bu güzel planlarda en iyi pozu vermek için ne yapmalı?

read more...

Dünyanın En Büyük Ahşap Binası Büyükada Rum Yetimhanesi

Büyükada’da bulunan Rum yetimhanesinin tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Büyükada Rum yetimhanesi 1800’lü yılların sonunda 1900’lü yılların başında inşa edilmiştir. Yapının yapılış amacı adı içerisine görkemli bir otel inşa etmekti. Bu amaçla Fransız şirketin girişimiyle yapımına başlanmıştır.

read more...

Büyükada and Hagia Yorgi

Büyükada, orijinal adıyla Prinkipos, bahar ve yaz aylarında tüm cazibesiyle ziyaretçileri akın akın kendisine çekiyor. Büyük ölçüde betonlaşmış şehrin egzos kokan atmosferinden kaçmak isteyenler kendilerini vapurlara atıp Büyükada yolunu tutuyorlar. Eşsiz doğallığı ve sakinliğinden başka bir şey daha var ki her yıl müthiş bir kalabalığın Büyükada üzerine ayak basmasına sebep oluyor: Aya Yorgi Kilisesi ve dilek tutmak.

read more...

Büyükada Sergüzeşt Otel'de Bahçe Keyfi

İnsanların, şehrin hareketli yaşamından kaçmak, yeşil ve mavi ile iç içe olabilmek için bahar aylarında tercih ettikleri adreslerden olan Büyükada, İstanbul'un hızla yayılan gri dokusundan uzakta kalmış adeta saklı bir cennet gibi. Sergüzeşt Otel olarak biz, adamızı ziyaret eden sizleri, Büyükada dokusundan, yani tarih ve yeşilden koparmadan ağırlamaktayız.

read more...