ANASAYFA

blog

Telaffuzu Zor, Keyfi Bol 9 Mekân

Caribou

Caribou

İsmini kurulduğu bölgeden alan Amerikalı Caribou Coffee'nin aslında okunuşu Karebuu. Yüksek kalite kahveyi, keyifli ortamlarda sunma misyonu ile yola çıkmış. Açıkçası bu yanlış anlamayı hic hak etmiyor.

Kaynak: http://www.birinciblog.com/

Wyndham Hotel

Wyndham Hotel

Telaffuzu aslında vindığm  olan Wyndham Hotel, sade ama kaliteli dekorasyonlarıyla göz dolduruyor. İsmini aile soyadlarından alan Amerika merkezli otel çeşitli organizasyonlar için sıklıkla tercih ediliyor.

Kaynak: http://www.wyndhamkalamis.com/

 

Gebora

Gebora

Türklerin yabancı olduğunu düşündüğü her sözcüğü çılgınca bir İngilizce telaffuzla okuma aşkından nasibini almış mekanlardan olan Gebora'yı yazıldığı gibi okuyabilir; bu sayede Bodrum'un sevilen mekanlarından birinde balığınızı güzelce yiyebilirsiniz.

 

Carluccio’s

Carluccio’s

İlla artistlik yapmak istiyorsanız işte aradığınız mekan. Sürekli karluğçços diyerek gezdiğinizde mekana gitmenize gerek kalmadan 10 ayrı kişinin telefonunu rehberinizde buldunuz bilin. Üstelik mekana gidince lezzetli İtalyan yemekleri hatta gurme markette harika ürünler de cabası.

Kaynak: http://buboyleymis.blogspot.com.tr/

 

Escale

Escale

Kanyon’da, İstanbul’un nabzını tutan semtlerden Levent’te yer alan Escale (esskâl)'in adını telaffuz ederken tükürmemeye dikkat edin.
Dünya mutfağından örnekler tadabileceğiniz mekanın tatlıları mutlaka denenmeli.

Kaynak: http://www.theguideistanbul.com/

 

Ship AHoy

Ship AHoy

Bodrum’un kendine has ve en eski mekânlarından Ship AHoy;  gelmeden once mekanın adını en az on kez telaffuz edenlere (şippahoy! diye neşeyle söyleyiniz) hafiften kafa güzelliği yaratıyor.

Kaynak: http://www.gezilecekyer.org

 

Delicatessen

Delicatessen

İstanbul Nişantaşı’nın meşhur mekânlarından Delicatessen, telaffuzuyla sizi tam bir asilzade yapmaya aday. Şarküteri ürünlerinin güzelliğinin yanı sıra bir kere delikatesın dediğinizde üstünüze gelen Bihter Ziyagil havasına paha biçilemez.

Kaynak: http://www.sakarpiyon.com/

 

Shangri-La Hotel

Shangri-La Hotel

En lüks oteller sırasında ilklerden olan ve hayal ülkesi anlamına gelen Shangri-La
otelin önce gecelik oda fiyatını düşünün. Şimdi ordan gelen kalp kırılması ilhamıyla bir nefeste söyleyin: şengrilla

Kaynak: http://www.shangri-la.com/

 

Sergüzeşt Otel

Sergüzeşt Otel

Tabii ki Sergüzeşt Otel'i atlamayacaktık. Umudunuzu kaybetmeyin. 3-5 denemeden sonra tek seferde söyleyebileceğiniz Sergüzeşt'in durumunu biz de fark ettik bu nedenle ilk seferde doğru telaffuz edebilene anında bir çay ikram ediyoruz. Büyükada'ya kadar giderseniz bir çay içmekle kalmayıp harika odalarımıza da göz atmayı unutmayın.

Schlotzsky's

 

Schlotzsky's

Açıkçası yazar bu ismi yazabilmek için Google'a sordu. Senelerdir yaptığı harika sandviçlerle kalplerde taht kursa da kimse onun adını söyleyemedi. Sonunda herkes şılotskiiz demek uzun ve zor gelince Şılots'ta buluşuruz diyerek kolayını buldu.

Kaynak: http://www.2n1v.com/
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş