ANASAYFA

blog

NLP ile Nasıl Kilo Verilir Semineri 1 Mart'ta Sergüzeşt Otel'de

NLP ile Kilo Vermenin Sihirli Formülü Workshop'u 11 Mart'ta Sergüzeşt Otel'de.
 
Büyükada'nın sizi dışarıdan soyutlayacak atmosferinde gerçekleşen eğitim 10:00 ile 18:00 arasında sürecek.
 
Eğitim ücreti 350TL, katılmak için hale@serguzestotel.com adresine yazabilir ya da 0532 4228603'ü arayabilirsiniz.
 
NLP ile Kilo Vermenin Sihirli Formülü eğitimine yakından bakalım:
 
Tüm dünyada en çok çözüm vaad edilen sektörlerden birisi de kilo vermek ilgili olandır. Milyarlar harcanan bu sektörde pek çok çözüm önerisi sunulmaktadır. Çoğunlukla fiziksel egzersiz ve beslenme üzerine yoğunlaşılır. Bireyin kilo verme ile hedeflerine ulaşması doğrultusunda belki de en az üzerinde durulan şey zihinsel süreçtir. Oysa egzersiz yapmak için bile olsa bireyler zihinsel engellerinin üstesinden gelmelilerdir ki spor salonuna gidebilecek motivasyonu bulabilsinler; veya diyeti uygulayabilecek zihin ve ruh halinde olabilsinler. Çözüm ne kadar doğru olursa olsun zihinsel bariyerler aşılmazsa kilo verme uğrunda harcanacak her efor kısa vadeli veya sonuçsuz kalabilir.
 
 
Bu workshopla NLP sayesinde beyninize emir verip “kilo ver” komutuyla beyninizde başlat düğmesine basacaksınız. Daha sonra kilo vermek için önünüzde duran engelleri farkedeceksiniz. Kendi beden ve zihninizin çalışma mekaniğini anlayacak ve nasıl kontrol edebileceğinizi öğreneceksiniz. Kilo vermek için bilinçaltınızda sizi sabote eden şeyleri bulacaksınız. Kilolu olma durumundaki dinamikleri 360 derece görme şansınız olacak. Sizi kilo almaya iten tetikleyicileri fark edeceksiniz. Beslenme alışkanlıklarınızdaki düşünce kalıplarınızı ve koşullandırmalarınızı fark edecek, size zararlı olduğunu bildiğiniz halde tüketmeye devam ettiğiniz besinlerden nasıl kolayca uzak duracağınızı görüp şaşıracaksınız. Ve gün sonunda beyninizi kendi kendizine nasıl yeniden programladığınızı hayretle görüp yepyeni bri insan olarak eğitimden ayrılacaksınız. Ve bu yeni programla hedeflediğiniz zamanda hedeflediğiniz kiloya ulaşacaksınız.
 
 
Bu eğitim ne fayda sağlar:
 
1) İstediğiniz kiloya istediğiniz zamanda erişmek
 
2) Yeme alışkanlıklarınızdaki aksayan zihinsel engellerinizi bulmak ve değiştirmek
 
3) Sizi kilo vermekten alıkoyan 3D mekanizmaları bulup daha etkin kılmak veya yok etmek
 
4) Kilo vermek için hayatınızda farkında olduğunuz ama nasıl yapacağınız bilmediğiniz şeyleri artık yapabilmek; veya yeni şeyler farkederek kontrolü elinize almak
 
5) Yemeniz gereken ve gerekmeyen şeyler üzerine tam bir kontrol sağlamak
 
6) Kendiniz hakkında kim olduğunuza dair yeni bilgiler edinmek
 
7) Kilo vermek için direksiyonu başkalarından alıp artık size vermek
 
 
 
Kimler bu eğitime katılmalı?
 
1) Değişime ve dönüşüme açık olan herkes
 
2) Kilo vermeye hazır olan herkes
 
3) Beyinlerini nasıl yeniden programlayabileceklerini merak edenler
 
 
 
Peki NLP Nedir?
NLP’nin açılımı Neuro Linguistic Programming: Dil ve sinir sistemi aracılığıyla dış dünyanın gerçekliğine dair içsel temsil sistemlerinin bireye fayda sağlayacak şekilde değiştirilmesi işlemi.
 
Kısaca zihnimizde oluşan ve işimize artık yaramayan inançlar, değerler, ölçütler gibi kriterlerin değiştirilmesi; daha da basitleştirirsek, yani beyni bir anlamda bir bilgisayar gibi kendi kendinize programlama yöntemi. Hem de ilaç veya herhangi bir medikal müdahale olmadan. Ama unutmayalım lütfen, NLP tamamen bilimseldir.
 
NLP’de, kurucusu Richard Brandler ve John Grinder tarafından başlatılıp, Antony Robins, Robert Dilts ve Judith Deloizer gibi üstadlar tarafından geliştirilmiş, Gesthalt, Jung gibi psikoloji ekolleri, bilişsel psikoloji, sibernetic, nöroloji gibi bilim dallarındaki yöntemleri de içeren 150’nin üzerinde metod bulunmaktadır.
 
NLP’nin en ilginç yanı bireyin kişisel değişimine katkı sağlayabilecek herşeyin bir NLP metoduna dönüşebilmesi. NLP bunu “modelleme” tekniği ile yapar. Yani başarılı bir örneği alıp en ince ayrıntısına dek inceler ve diğer birey üzerinde uygulayarak istenen sonuca ulaşılmasına yardımcı olur. Örneğin iyi bir konuşmacyı modelleyip, aynı modeli kullanarak diğer başka bir bireye iyi konuşma nasıl yapılır konusunda yardımcı olur. Veya sigarayı bırakanları modelleyip diğer bireylerin de sigarayı bırakmaları konusunda modelleri uygulayarak yardımcı olur. Çünkü NLP şuna inanır: Biri yapabiliyorsa herkes yapabilir; önemli olan nasıl yaptığını bilmektir. Yani NLP değiştirmek veya geliştirmek istediğiniz herhangi bir konuda size oldukça bilimsel ve etkin seçenekler sunar. NLP’nin çalışma alanları genelde kişisel gelişim, spor, liderlik, her türlü eğitim, satış, politika, sinema, kurumsal dünya, reklam vs gibi.
 
 
Ne işe yarar ?
Şimdi biraz daha iyi anladık ki NLP beyni (zihin) ilgilendiren her konuda yardımcı olabilir. NLP’nin obsesif düşünceler, korkular, endişeler, fobiler, davranış bozuklukları, öfke, tikler, alışkanlıklar, istenmeyen ruh hallerinin (unutmayın bu tanımlamalar ve etiketleri NLP onaylamaz, çünkü hepsi birer davranış biçimidir) üstesinden gelmenize yardımcı olmasının yanında ayrıca yeni yetenek ve özellikler kazandırmak gibi konularda da hızlı ve etkili metodları vardır. Örneğin daha iyi bir satış uzmanı olabilirsiniz. Veya daha iyi bir öğrenci veya anne veya baba. Spesifik bir örnek verirsek; satış raporlama işini sevmiyorsanız ama yapmak zorundaysanız, NLP yeni bir strateji ile yaklaşım geliştirir ve yapmayı sevmediğiniz birşeyi yapmayı sevdiğiniz bir şeye dönüştürür. Veya matemetik dersinde başarısızsanız, nasıl başarılı olabileceğinizi farketmenizi sağlar. Çünkü her bireyin bir iş yapış biçimi vardır. Problem iş yapış biçimimize uymayan işler yapmamızdır. Ya işimizi değiştirmek zorunda kalırız ki NLP’ye göre bu çoğunlukla opsiyonsuzluk demektir, ya da iş yapış biçimimize göre var olan işimizi uyumlamaktır. NLP tekniklerini kullanarak uyumlamayı opsiyon olarak size sunar. Herkes yaptığı işi severek yapmak ister.
 
 
Özetle, NLP içinizdeki sınırsız gücü kullanarak yapmak istediğiniz ama yapamadığınız şeylere , veya yapmayı istemeyip te yapmaktan kendinzi alıkoyamadığınız şeyleri başarabilmenize yardımcı olur. NLP sonuç odaklıdır. Ve kalıcı değişimleri kısa sürede oluşturmanız yardım eder.
 
 
Şükrü Terzi kimdir?
 
Türkiye’nin şirin kasabası Köyceğiz’de 1970 yılında doğdu. 11 yıl boyunca Amerika’da çeşitli reklam ajanslarında yaratıcı yönetmenlik yaptıktan sonra Türkiye’ye dönerek Landor, Art Grup, Marka, Tayfa, BIG, SHİF İnternational gibi reklam ajanslarında yaratıcı yönetmenlik ve ajans başkan yardımcılığı yaptı. Daha sonra kendi reklam ajansı olan Marka Sanatı’nı kurdu. Kariyeri boyunca Türkiye dahil dünyanın farklı ülkelerinde Canon, Coca Cola, Ülker, Türk Hava Yolları, Unilever, Garanti Bankası, Turkcell gibi çeşitli markalar için yaratıcı projeler üretti.
 
2012 yılında kendi reklam ajansını yönetirken astroloji, filozofi ve bilgelik eğitimleriyle gelişen kişsel-gelişim odaklı bir yolculuğa çıktı. Tam bu sırada, uluslararsı deneyime sahip NLP lideri Philip Holt ile tanıştı. Mr. Holt’tan hem NLP Practitioner hem de NLP Master kurslarını başarı ile tamamlayıp, NLP nin kurucusu olan Richard Bandler ve John Grinder tarafından verilen sertifikaları almaya hak kazandı. Kariyerinde aradığını bulduğunu bilerek kendini NLP’ye adadı.
 
Günümüze dek bireysel seanslar yanında, NLP seminerleri veren Şükrü Terzi, halen, bir The Society of Neuro Linguistic Programming üyesidir ve NLP’nin tüm yaşam alanlarında uygulama alanı bulması için fırsatlar yaratmaya devam etmektedir. Vizyonu NLP’yi bir ders olarak okullarda öğretilmesini sağlayarak bireylerin zihinlerinin doğasını anlayıp kontrol edebilmesini sağlamaktır.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş