ANASAYFA

blog

Büyükada ve rakı balık

                Büyükada buraya gelenlerin aklında güzel anılar bırakan, gelemeyenlerin de bir an önce gelmek istediği denizin içindeki o kocaman yaşam alanı. Büyükada Marmara’nın en güzel yerinde bulunan adalar grubunun en ihtişamlı olanı. Buraya gelmek için her gün binlerce yerli ve yabancı turist yoğun bir çaba içerisinde bulunuyor.

                Büyükada içerisinde yapılabileceklerin kısıtlı olduğu düşünülür. Bunun en temel sebebi orasının bir ada olmasıdır. Halbuki Büyükada kendi halinde bir ada olmaktan çoktan çıkmıştır. Gün içerisinde binlerce kişiyi ihtişamıyla karşılayarak eşsiz zamanlar için uygun ortamı sağlamaktadır.

                Büyükada’da rakının ve balığın ayrı bir yeri bulunmaktadır. Eşsiz deniz manzarası, Büyükada’nın doğal ortamı ile birleşerek unutulmayacak dakikalar yaşamak için uygun şartları sağlıyor. Marmara’nın milyonlarca canlıya kucak açan mavi sularından gelen lezzetli balıklar rakının yanında hemen yerin alıyor.

                Büyükada içerisinde rakı ve balık kendi ekosistemini oluşturmuştur. Burada rakı ve balığın eşsiz manzara eşliğinde vereceği mutluluk başka hiçbir yerde yok. Sonsuz mavinin, yeşilin en güzel tonuyla kesiştiği bu adada yaşanılacak anlar asla unutulmayacaktır. Rakı – balık sofralarındaki muhabbetlerin yıllarca hafızalardan silinmemesi, buradan alınan hazzın doruklarda olduğunu göstermektedir.

                Sadece ülkemizden değil aynı zaman da dünyanın farklı yerlerinden gelen binlerce turist Büyükada’da rakı balık keyfini yaşamak istemektedir. Burada geçirilen her dakika, bir sonraki ziyaretin ne zaman olacağı sorusunu beraberinde getirmektedir. Büyükada’da rakı balık keyfini yaşayanlar bu keyfi yaşamak için elbet yine bu adaya uğrayacaktır.

                Yeryüzü ile gökyüzü mavisinin tam ortasında, rakı-balık ikilisinin doruklarında asla bitmesini istemeyeceğiniz muhabbetlerle Büyükada ziyaretçilerini beklemektedir. Adaya ulaşımın oldukça kolay olması, çevresindeki diğer adalara göre daha büyük olması ile birlikte en yaşanılabilir ortamı sunması Büyükada’yı diğerlerinden ayırmaktadır.

                Hayatı tadında yaşamayı bilenlerin oluşturduğu atmosfer içerisinde kendinizi bulabileceğiniz bir ortam. Taze lezzetli balıklarla hazırlanan mezeler, rakının doyumsuz lezzetiyle buluşarak öncekilerden daha lezzetli bir sofraya sizleri davet ediyor. Büyükada’da kurulan rakı – balık sofralarının verdiği keyfi bir daha yaşamak için yolunuzu en kısa sürede yeniden buraya düşürmenin planlarını yapacaksınız. Çünkü burada her şey sizlerin istediği gibi.

 

Hikayeyle ilgili: 

HEMEN ALMAK İÇİN TIKLA

 

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş