ANASAYFA

blog

Berlin'de mutlaka gitmeniz gereken 5 mekan

Sergüzeşt olarak Berlin çıkarmamızı tamamladık. Günde en az 20-25bin adım atarak sokak sokak gezdiğimiz Berlin’in bizce gidip de görmeden dönülmemesi gereken mekanlarını sizin için derledik

1. Cinema Cafe, Rosenthaler Str. 39 | 10178, Berlin 

Cinema Cafe lokallerin daha çok takıldıkları bir yer olarak bilinse de tavsiyeler sağ olsun sanırım turistler arasında da hızla yayılıyor. Loş atmosferi, sıcak kahve ve şaraplarıyla özellikle kış günlerinde harika bir mola noktası, yazın da önüne masalar atıyorlarmış. Bizim içerde çektiğimiz fotoğraflar mum ışıklı aydınlatma yüzünden çok karanlık olduğu için fotoğraf Pinterest'ten, hem yaz halini de görmek için bire bir.

2. Cafe Am Neuen See, Lichtensteinallee 2 | 10787, Berlin

Tiergarten içinde yazın bahçede nehre karşı biraların içildiği bizim gittiğimiz kış döneminde ise içerde oturup şömine keyfi yapabileceğiniz tatlı mı tatlı bir mekan. Glühwien yani sıcak şarap da içmek mümkün bol buzlu bir şarap kokteyli de. Yemek mönüsü de mevcut ama biz kahvaltı üzerine gittiğimiz için bir şeyler içip şöminenin tadını çıkarıp gittik.

      3. Bürgeramt Krossener Str. 21-22  |10245, Berlin

Berlin’de de burda olduğu gibi bir burger çılgınlığıdır gidiyor, bize bir burayı bir de Bird’ü çok önerdiler. Biz Burgeramt’a geldik, yedik, mutlu olduk. Çeşit çeşit burgerların yanı sıra nachos da harikaydı. Burda da onların websitesinden bir fotoğrafla karşınızdayız: )

 

4. Bonanza RoastryAdalbertstraße 70 | 10999, Berlin

Yine bir diğer çılgınlık da kahve olsa gerek. Biz belki de Berlin’in en cool kahve mekanını foursquare sayesinde bulmuş olabilir. Yağmurlu bir günde kendimizi attığımız Bonanza Roastry’de tabiri caizse hem midemiz hem de gönlümüz şenlik etti.    

5. ZolaPaul-Lincke-Ufer 39-40 | 10999, Berlin

İtalyan lezzeti dedin mi bir durmak gerek, yine foursquare sayesinde keşfettiğimiz Zola’da harika pizzalar var. Sabit menünün yanı sıra o güne özel pizzayı seçebilir ve sınırlı seçenek ama leziz şaraplarıyla taçlandırabilirsiniz.

Bonus: 

Fassbender & Rausch Chocolatiers am GendarmenmarktCharlottenstraße 60 | 10117, Berlin, 

Burası bir çikolata cenneti, bizim de aldığımız her çeşitten mini bir çikolatanın olduğu set harikaydı, ayrıca sıcak çikolatalı romu da denemeye değer.

 

Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş