ANASAYFA

blog

Tatil fotoğraflarında en iyi pozu sizin vermeniz için 11 öneri

Sergüzeşt’te de bir çok moda ve life style fotoğraf çekimine mutlulukla ev sahipliği yapıyoruz. Kimi zaman özel düğün fotoğraflar kimi zaman bir ürün çekimi hatta blog / instagram çekimleri… Hepsi için güzel bir arka plan sağlıyoruz. Peki bu güzel planlarda en iyi pozu vermek için ne yapmalı?

devamı...

Unutulmaz bir Baby Shower Partisi düzenlemenin 9 kuralı

Hamileliğin en tatlı zamanlarından biri de Baby Shower diye bilinen doğum öncesi hediye partisi olsa gerek. Daha doğum yapmamışsınızdır. Belki büyüyen karnınızdan dolayı biraz yavaş hareket ediyor olsanız da sevdiklerinizle dolu dolu bir gün geçirmenin heyecanını yaşarsınız. Bugünü en unutulmaz şekilde geçirmek için size bazı öneriler hazırladık. Hadi beraber bakalım.

devamı...

İstanbul’da Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Şey

İstanbul denilince aklan ilk gelenlerdendir boğazı gezmek, güzel bir balık yemek veya Galata’yı sokak sokak keşfetmek. Saymakla bitmez bu güzel şehrin sundukları. Her gün, her fırsatta başka bir güzelliğini keşfedersiniz; mevsimden mevsime sunduğu farklı alternatiflerle gizliden gizliye bu şehre bağlanmanızı sağlar. İstanbul’a geldiğinizde mutlaka yapmanız gerekenler listesinin ilk 10’una birlikte bakalım.

devamı...

Dünyanın En Büyük Ahşap Binası Büyükada Rum Yetimhanesi

Büyükada’da bulunan Rum yetimhanesinin tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Büyükada Rum yetimhanesi 1800’lü yılların sonunda 1900’lü yılların başında inşa edilmiştir. Yapının yapılış amacı adı içerisine görkemli bir otel inşa etmekti. Bu amaçla Fransız şirketin girişimiyle yapımına başlanmıştır.

devamı...

Büyükada, Aya Yorgi ve Dilek Günü

Büyükada, orijinal adıyla Prinkipos, bahar ve yaz aylarında tüm cazibesiyle ziyaretçileri akın akın kendisine çekiyor. Büyük ölçüde betonlaşmış şehrin egzos kokan atmosferinden kaçmak isteyenler kendilerini vapurlara atıp Büyükada yolunu tutuyorlar. Eşsiz doğallığı ve sakinliğinden başka bir şey daha var ki her yıl müthiş bir kalabalığın Büyükada üzerine ayak basmasına sebep oluyor: Aya Yorgi Kilisesi ve dilek tutmak.

devamı...

Büyükada Sergüzeşt Otel'de Bahçe Keyfi

İnsanların, şehrin hareketli yaşamından kaçmak, yeşil ve mavi ile iç içe olabilmek için bahar aylarında tercih ettikleri adreslerden olan Büyükada, İstanbul'un hızla yayılan gri dokusundan uzakta kalmış adeta saklı bir cennet gibi. Sergüzeşt Otel olarak biz, adamızı ziyaret eden sizleri, Büyükada dokusundan, yani tarih ve yeşilden koparmadan ağırlamaktayız.

devamı...

Berlin'de mutlaka gitmeniz gereken 5 mekan

Sergüzeşt olarak Berlin çıkarmamızı tamamladık. Günde en az 20-25bin adım atarak sokak sokak gezdiğimiz Berlin’in bizce gidip de görmeden dönülmemesi gereken mekanlarını sizin için derledik.

devamı...

Büyükada'da gezilecek yerler

Büyükada’ya bir haftasonunuzu ayırdığınızda yapabileceğiniz bir sürü aktivite, görebileceğiniz bir çok yer var. Bu yerleri beraber keşfedelim mi?

devamı...

Büyükada’da Geçen Film ve Diziler

Prens Adaları, her dönem gerek atmosferi, gerek manzarası, gerekse tarihi ile ilgi çekici olmuş; çeşitli film ve dizilere ev sahipliği yapmıştır. Bunda adaların havası, esnafı, yaşayan halkı ve elbette doğasının büyük etkisi olmuştur. Fakat bazı film ve dizilerin platosu olmasında, bahsi geçen yapımların senaryo ve kurgusunun da etkisi olmuştur. Özellikle Büyükada bu anlamda birçok yapıma hizmet etmiştir.

devamı...

Telaffuzu Zor, Keyfi Bol 9 Mekân

Öyle mekanlar vardır ki arkadaşlarınla önünde buluşayım desen adını bir kerede telaffuz edemediğin için Taksim Burger'dan ileriye gidemezsin. İşte böyle mekanları sizin için okunuşlarıyla derledik.

devamı...

Egemen Akbulut'la Mojito Workhop - 24 Aralık

Egemen Akbulut'la mojito yapmanın inceliklerini keşfedip sonrasında Sermest'te yaptığın mojitonla Happy Hour'a katılmak ister misin? Workshoptan sonra başlayacak 16:00-18:00 saatleri arasındaki Happy Hour'da tüm kokteyller %50 indirimli olacak.

devamı...

Büyükada Ulaşım

Adalar arasında ulaşımı en sık olan Büyükada'ya sadece deniz taşıtlarıyla gelinebilir. İstanbul Şehir Hatları, İstanbul Deniz Otobüsleri, Bursa Deniz Otobüsleri, Mavi Marmara, Prens Tur, Dentur, Turyol firmalarının düzenli seferlerine ek olarak Deniz Taksi ile de ulaşılabilir.

devamı...